KONST / Litografier / Färglitografi 9941074
*
nr 994 1074
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Olle Kåks (1941-2003). 1995, 98/160, motivet: 76x55
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 18:10:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 994 1074
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Olle Kåks (1941-2003). 1995, 98/160, motivet: 76x55
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 18:10:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09